Eurookna, vstupní dveře a interierové dveře

Dřevo:

drevo

Dřeviny vhodné k výrobě oken a dveří:

K výrobě oken se nejvíce používají jehličnaté dřeviny (smrk, borovice a modřín), z listnatých dřevin především dub.

Naše firma do EUROoken Nový Standard nabízí dvě dřeviny. SMRK a Severský MODŘÍN. Na vstupní dveře si můžete vybrat z materiálu SMRK a DUB.

SMRK:

smrk

Dřevo smrku je smetanově bílé až nahnědlé, s výraznými letokruhy. Na všech třech řezech (příčný, podélný, tečný) snadno zaznamenáme zřetelné barevné odlišení jarní a letní přírůstkové vrstvy dřeva. Jádro není barevně odlišeno.  Smrk je i přes svou měkkost houževnatý, poměrně pevný a pružný. Smrkové dřevo má velmi výhodné vlastnosti pro opracování, proto se smrk stal, díky člověku, naším nejrozšířenějším stromem.

Smrk patří mezi měkké dřeviny (stejně jako borovice), proto má velmi nízkou tepelnou vodivost a smrková okna mají nízký součinitel prostupu tepla.

I když je smrk měkké, ale relativně pevné a pružné dřevo, je vhodné k výrobě oken. Jeho výhodou je světlá barva a jednotná kresba, proto lze povrchově upravovat do mnoha odstínů. Neobsahuje tolik pryskyřice jako např. borovice, proto nehrozí její výron.

Při výrobě používáme certifikovaný, třívrstvý a čtyřvrstvý eurohranol IV 78mm.

Díky nové povrchové úpravě, která byla speciálně vyvinuta pro jehličnaté dřeviny, a která zvolenou ochranou UV záření účinně brání úbytku ligninu u těchto dřevin, nabízíme tyto materiály:

Nyní v akci SMRK CINK 50+ – v základní ceně.  Do vyprodání zásob.

  • Délka spoje minimálně 30 cm.
  • Bez tlakového dřeva.
  • Barevně sladěno.
  • Hustota 450kg/m3

SMRK FIX – bez napojení – v základní ceně Vstupních dveří Nový Standard.

MODŘÍN – Nejkvalitnější dřevo na okna.

modrin

Modřínové dřevo je polotvrdé, tvrdší než smrkové nebo borové, pevné a trvanlivé. Bělová vrstva je světle žlutohnědá, jádro okrové až červenohnědé. Na vzduchu a po napuštění tmavne. Texturu (kresba letokruhů) má hustší než smrk.

Okna z modřínu –  jsou optimální variantou, jednak pro houževnatost a kvalitu této dřeviny, ale i pro výraznější a zajímavější kresbu. Nevýhodou je vyšší cena oproti smrku.

DUB – Nejkvalitnější dřevo na dveře.

dub

Dubové dřevo je jedno z nejžádanějších už odedávna. Má poměrně úzkou, světlehnědou běl a široké, stejnoměrně hnědě zbarvené jádro. Na středovém a tečném řezu se objevují výrazná „zrcátka“ (přeříznuté dřeňové paprsky).

Základními vlastnostmi dubového dřeva jsou tvrdost, pevnost, houževnatost a trvanlivost. Z našich dřev nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha.

Nevýhodou dubu je nejvyšší cena. Vzhledem k vysoké hustotě a tvrdosti, jsou jeho tepelně-izolační vlastnosti horší než u jehličnatých dřevin. Problematičtější je i povrchová úprava na dubu, paradoxně je její životnost menší než u jehličnatých dřevin.